Joanna Okuniewska, Magda Gessler, Aleksandra Popławska, Donald Tusk, Remigiusz Mróz, Kuba Wojewódzki, Cezary Pazura, Marcin Dorociński, Leszek Lichota, Karol „Friz” Wiśniewski, Cyber Marian, Rafał Gębura, Agnieszka Grzelak, głosami widzów, wśród laureatów pierwszego festiwalu „Best Stream Awards” z nominacjami dla seriali, programów, vlogów, audiobooków i podcastów premierowo dostępnych w streamingu w 2019 roku.

O nominacjach decydował specjalny algorytm analizujący miliony danych a partnerem merytorycznym festiwalu jest firma analityczna InfluTool monitorująca dziesiątki tysięcy najbardziej aktywnych w internecie i streamingu osób i brandów.

Nominacje w 43 kategoriach ogłaszane były w styczniu i lutym a pandemia odwołała kilka kolejnych terminów ogłoszenia laureatów i gale planowane m.in w Krakowie, Sopocie, Łodzi i Chorzowie.

W końcu 27.12 udało się zorganizować galę online prowadzoną przez Macieja Orłosia a laureatów wraz z nim przedstawiała plejada gwiazd – aktorów jak Barbara Kurdej Szatan, Andrzej Seweryn, Maciej Stuhr, Olaf Lubaszenko, Zbigniew Zamachowski, dziennikarek i dziennikarzy jak Magda Mołek, Beata Tadla, Eliza Michalik czy Mateusz Borek, osobowości świata internetu jak Natsu, Cyber Marian, Sławomir.Specjalne wyróżnienia dla „Pozytywnych bohaterów streamingu czasów pandemii” między innymi dla aktorów Teatru Ateneum, Piotra Gąsowskiego, Krakowskiego Biura Festiwalowego i platformy Play Kraków, Adama Sztaby i jego orkiestry #wdomuzagrane czy dla Player.PL i fundacji TVN za #koncertdlabohaterów

Najpopularniejszy serialem „Wataha” sezon 3 HBO GO, podcast roku „Tu Okuniewska” Joanna Okuniewska, Audiobook roku to „Umorzenie” Remigiusza Mroza czytane przez Krzysztofa Gosztyłę.

Więcej o festiwalu opowiada Maciej Orłoś tutaj:

Na stronie FB Best Stream Awards są też filmy z ogłoszeniami wszystkich laureatów, fragmenty transmisji ceremonii, która premierowo wyemitowana została 27.12.2020 na youtubowym kanale Macieja Orłosia.

Donald Tusk laureatem nagrody Best Stream Awards za audiobook w kategorii „Biografia, autobiografia” za swoją autobiografię „Szczerze”  a wraz z nim czytający Wojciecha Malajkat.

14 nominacji i 6 statuetek dla produkcji, aktorów i aktorek związanych z HBO GO !

21 nominacji i 5 statuetek dla produkcji, aktorów i aktorek związanych z NETFLIX

Player.PL 12 nominacji 3 statuetki i wyróżnienie specjalne dla „Pozytywnych bohaterów streamingu czasów pandemii” za #koncertdlabohaterów

8 nominacji programy ONET i 4 statuetki

4 nominacje i 2 statuetki NEWONCE RADIO, które dostało też specjalne wyróżnienia za „Pozytywne doładowanie streamingu”

Najwięcej głosów, bo aż blisko 100 tysięcy, przez kilka tygodni, oddano na „Ekipę” Karola „Friza” Wiśniewskiego. Jego „Ekipa” pokonała w kategorii reality show formaty telewizyjne jak „Warsaw Shore”, „Love Island”, „Big Brother” oraz internetowy „Team X”

Friz ma najwięcej polubień swoich aktywności w internecie w 2020 ze wszystkich laureatów Best Stream Awards – zebrał ich ponad 80 milionów!

Jeszcze większe wrażenie robi wycena jego aktywności w dolarach, co ma znaczenie tym większe, że wybiera się właśnie ze swoją Ekipą na giełdę… Aby uzyskać podobne zaangażowanie i reakcje internautów co Friz w mediach społecznościowych i na YouTube w roku 2020 trzeba by zapłacić za reklamę blisko 30 milionów dolarów!

Najwięcej nominacji – aż 6 miał serial Wataha i dostał 4 statuetki

Justyna Mazur z dwiema statuetkami za podcast „Piąte: Nie zabijaj” w kategorii „Podcast faktu” Laureatkę ogłaszał mistrz literatury faktu Mariusz Szczygieł :

Oraz za „Słuchowisko” w kategorii „Podcast story”

Podcastem roku został „Tu Okuniewska” Joanny Okuniewskiej

Audiobook roku to „Umorzenie” Remigiusza Mroza czytane przez Krzysztofa Gosztyłę

Pandemia zmieniła nie tylko plany związane z naszym festiwalem jak i wszystkie inne. Zmieniła też oblicze streamingu pokazując jak ważny jest on nie tylko dla rozrywki ale też kontaktów międzyludzkich czy edukacji a nawet medycyny. Postanowiliśmy wyróżnić osoby i instytucje, które zostały pozytywnymi bohaterami streamingu czasów pandemii dodając nam w tym dziwnym okresie tak potrzebnej otuchy, dostarczając rozrywki, uśmiechu czy nawet zajmująć się czytaniem bajek dla dzieci podczas spontanicznych live na Instagramie. Oto wszyscy laureaci wyróżnień specjalnych dla „Pozytywnych bohaterów streamingu czasów pandemii: 

Zespół Teatru Ateneum za nagranie piosenki Wojciecha Młynarskiego “Jeszcze w zielone gramy” w podziękowaniu dla wszystkich zaangażowanych w walkę z pandemią

NEWABRA TV  za nagranie i opublikowanie w streamingu  piosenki – apelu- “Zostań w domu” 

Adam Sztaba za aranżację utworu “Co mi Panie dasz” i stworzenie, złożonej z ponad 700 Artystów, orkiestry online #wdomuzagrane i Jacek Kościuszko za reżyserię teledysku do tego utworu wyświetlonego na Youtube już ponad 10 milionów razy !

Kamil Kula, Marta Żmuda Trzebiatowska, Małgorzata Kożuchowska -Twórcy serialu “#ZostańWdomu” za komediowy serial o przyjaźni, miłości i rodzinie w cieniu pandemii stworzony online, non – profit, ku pokrzepieniu serc.

Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan za spontaniczne, domowe, koncerty, czytanie dzieciom bajek i inne akcje mające nam pomóc przerwać czas pandemii.

Agata Młynarska – za #agatasiekreci – cykl instagramowych rozmów na żywo.

Krakowskie Biuro Festiwalowe za natychmiastową reakcję na nową rzeczywistość poprzez stworzenie platformy streamingowej PLAY KRAKÓW umożliwiającej dotarcie kultury do odbiorców w czasach pandemii i poszerzenie ich grona gdy wyłoni się nowa normalność.

Joanna Koroniewska za zainicjowanie akcji #instanocka – spontanicznego czytania bajek dzieciom na żywo w streamingu. Do akcji przyłączyły się dziesiątki aktorów, celebrytów, influencerów.

Weronika Truszczyńska za wyważone i aktualne vlogi z Chin czasów pandemii.

Artur Barciś za interpretację i odczytanie w streamingu na FB wiersza “Apel profilaktyczny” autorstwa Szymona Marhwiaka Barabacha i trafienie tym samym z ważnym przekazem do milionów Polaków.

Piotr Gąsowski za instagramowe streamingi na żywo – domówki, prywatki, rozmowy czy “Świnstanocki” a także niezwykle emocjonalne i odważne relacje z ogarniętego protestami Mińska. 

Grupa Żywiec za szybką reakcję na kwarantannę, odwołane koncerty i stworzenie streamingowego cyklu koncertów “Żywiec – Męskie granie z domu”

Krakowskie Biuro Festiwalowe za stworzenie platformy streamingowej PLAY KRAKÓW umożliwiającej dotarcie kultury do odbiorców w czasach pandemii. 

Player i Fundacja TVN Nie jesteś sam za #koncertdlabohaterów

Więcej o pozytywnych bohaterach streamingu

Pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu jest producent telewizyjny i reżyser Radek Kobiałko odpowiedzialny wcześniej za scenariusze, produkcję czy reżyserię takich festiwali i konkursów jak Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, festiwal TVP 1 w Sopocie, Miss World, EXPO, polskie eliminacje do Eurowizji i wiele innych.

Najwięcej 21  nominacji NETFLIX – 5 statuetek 

Serial akcja/przygoda świat „Dom z papieru” sezon 3 Netflix 

Serial dokumentalny świat „Nasza planeta” Netflix 

Serial komediowy świat „Sex Education” NETFLIX

Aktor serial świat Henry Cavil jako Geralt z Rivii – „Wiedźmin” NETFLIX. Laureata ogłaszał Zbigniew Zamachowski.

Aktorka serial świat Ursula Corberó jako Tokio – „Dom z papieru sezon 3” NETFLIX. Laureatkę ogłaszał Andrzej Seweryn.

Najwięcej statuetek – 6 HBO GO z 14 nominacji

Z czego 4 serial Wataha

Serial obyczajowy Świat Euphoria HBO GO 

Rola kobieca pierwszoplanowa serial Polska Aleksandra Popławska – Prokurator Iga Dobosz, „Wataha” sezon 3. HBO GO 

Rola kobieca drugoplanowa serial Polska Dagmara Bąk jako Aga Małek – Wataha sezon 3 HBO GO 

Rola męska pierwszoplanowa   Leszek Lichota – Wiktor Rebrow, Wataha sezon 3 HBO GO 

Serial dramatyczny świat „Chernobyl” HBO GO

Player.PL 12 nominacji 3 statuetki 

Rola męska drugoplanowa serial Polska Jakub Gierszał jako Piotr Langer Junior – Chyłka Kasacja 

Program kulinarny Kuchenne rewolucje sezon 20. Magda Gessler

Wyróżnienie dla „Pozytywnych bohaterów streamingu czasów pandemii” za „Koncert dla bohaterów”

Najmłodsza laureatka ma 13 lat „Mela Modela” czyli Amelia Zalewska wygrała w kategorii „Program dziecięcy” Jej posty w roku 2020 zebrały blisko 10 milionów lajków.

Najlepszy program publicystyczny to „Onet Opinie” Kim, Michalik, Burzyńska, Stankiewicz, Węglarczyk.

Bartosz Węglarczyk najaktywniejszym ze wszystkich laureatów w mediach społecznościowych z wynikiem prawie 14 tysięcy postów w 2020 roku.

https://fb.watch/2Fmet8oQOa/

Agnieszka Burzyńska i Andrzej Stankiewicz laureatami w kategorii „Podcast wiadomości, wydarzenia, polityka” za swój  „Stan po Burzy” ONET.PL

Najlepszy Program Talk show To „7 metrów pod ziemią” Rafała Gębury Onet.PL YouTube a laureata ogłaszała Magda Mołek

Remigiusz Mróz i Marcin Dorociński za „Listy zza grobu” – Audiobook kryminał/thriller

„Komeda/Mazolewski” Krzysztof Komander i czytający Marcin Dorociński z nagrodami w kategorii „Audiobook audio seria/serial”

Newonce radio z drugą statuetką za „Podcast sport” „2AngryMen ft. Kapica & Święcicki”

Justyna Mazur z 2 statuetkami BSA w kategoriach „Podcast faktu” i „Podcast story”

Cezary Pazura z dwiema nominacjami i statuetką za swój kanał na YouTube w kategorii programów wideo „Kultura, popkultura”

A najlepszy program komediowy to kanał „Cyber Marian” twórcy Cyber Mariana

Dyrektor festiwalu „Best Stream Awards” ogłosił też nagrody specjalne za „Pozytywne doładowanie streamingu” dla :

https://fb.watch/2FlJGD98EI/

Patronite za stworzenie platformy umożliwiającej rozwój polskiego streamingu i wpływ na powstawanie najważniejszych i najbardziej wartościowych projektów polskiego internetu.

Bracia Sekielscy za misyjne wykorzystanie streamingu i udowodnienie, że na takiej platformie jak YouTube wielki sukces mogą odnieść nie tylko treści rozrywkowe.

Newonce Radio za wyznaczenie wysokiego i innowacyjnego standardu dla radia w streamingu – zarówno pod względem programowym jak i technologicznym.

Sebastian Kulczyk za mecenat nad podcastami, które bez takiego wsparcia powstać by nie mogły.

Krzysztof Gonciarz za wykorzystywanie swoich zasięgów i wizerunku dla aktywnego zaangażowania społecznego. 

Pełna lista laureatów nagród festiwalu „Best Stream Awards” za twórczość z premierą w streamingu w 2019 roku :

  1. Program reality show „Ekipa” kanały YouTube Karol Friz Wiśniewski
  2. Program dla dzieci „Mela Modela” Amelia Zalewska Kanał YouTube
  3. Program gamingowy Remigiusz Maciaszek kanał Youtube “Rock Play” https://fb.watch/2FnkqBxaE7/
  4. Program komediowy Cyber Marian kanał „Cyber Marian” YouTube
  5. Program kulinarny Kuchenne rewolucje sezon 20. Magda Gessler Player.PL
  6. Program kultura/popkultura Cezary Pazura kanał YouTube „Cezary Pazura”
  7. Program motoryzacyjny KicksterTV Sebastian Kraszewski kanał YouTube „KicksterTV” https://fb.watch/2FmYlqKQN7/
  8. Program o nowych technologiach Kuba Klawiter kanał YouTube „Kuba Klawiter” https://fb.watch/2FnaJzTakX/
  9. Program poradnikowy Agnieszka Grzelak kanał YouTube „Agnieszka Grzelak Beauty” Nagrodę ogłaszała Natsu https://fb.watch/2FnweMKpey/
  10. Program publicystyczny „ONET Opinie” Kim, Michalik, Burzyńska, Stankiewicz, Węglarczyk Onet.PL
  11. Program sportowy „Trenuj z Krzychem” Krzysztof Golonka kanał YouTube „Trenuj z Krzychem” https://fb.watch/2FmWYiUAsl/
  12. Program Stand Up „Król Piaskownicy” Mateusz Socha kanał YouTube „Mateusz Socha” https://fb.watch/2FmTYKVPtU/
  13. Program Talk show Polska „7 metrów pod ziemią” Rafał Gębura Onet.PL YouTube https://fb.watch/2FnyRcRWGI/
  14. Program edukacyjny „Reżyser życia” Daniel Rusin
  15. Rola kobieca pierwszoplanowa serial Polska Aleksandra Popławska – Prokurator Iga Dobosz, „Wataha” sezon 3. HBO GO https://fb.watch/2FnoIdmGwU/
  16. Rola kobieca drugoplanowa serial Polska Dagmara Bąk jako Aga Małek – Wataha sezon 3 HBO GO
  17. Rola męska pierwszoplanowa Leszek Lichota – Wiktor Rebrow, Wataha sezon 3 HBO GO
  18. Rola męska drugoplanowa serial Polska Jakub Gierszał jako Piotr Langer Junior – Chyłka Kasacja PLAYER.PL
  19. Serial akcja/przygoda świat „Dom z papieru” sezon 3 Netflix
  20. Serial obyczajowy „Euphoria” HBO GO
  21. Serial dokumentalny świat „Nasza planeta” Netflix
  22. Serial dramatyczny świat „Chernobyl” HBO GO
  23. Serial komediowy świat „Sex Education” NETFLIX
  24. Dokumentalny serial podróżniczy Polska “Wenezuela bez planu” Bartek Czukiewski kanał YouTube “Bez planu” https://fb.watch/2FnCcvlxbL/
  25. Serial Polska „Wataha” sezon 3 HBO GO https://fb.watch/2FnItYT8TA/
  26. Aktorka serial świat Ursula Corberó jako Tokio – „Dom z papieru sezon 3” NETFLIX
  27. Aktor serial świat Henry Cavil jako Geralt z Rivii – „Wiedźmin” NETFLIX
  28. Vlog Nanami Chan kanał YouTube „Nanami Chan” https://fb.watch/2FmO-PRB-C/
  29. Podcast faktu Piąte nie zabijaj Justyna Mazur
  30. Audiobook audio seria/serial Komeda/Mazolewski Krzysztof Komander, czyta Marcin Dorociński AUDIOTEKA.PL
  31. Audiobook biografia Szczerze Donald Tusk czyta Wojciech Malajkat. Laureata ogłaszała Eliza Michalik https://fb.watch/2FnFFOWT5P/
  32. Audiobook klasyka Mistrz i Małgorzata Michaił Bułhakow czyta Magdalena Różczka, Andrzej Chyra i inni AUDIOTEKA.PL
  33. Audiobook kryminał/thriller Listy zza grobu Remigiusz Mróz czyta Marcin Dorociński
  34. Audiobook roku Umorzenie Remigiusz Mróz czyta Krzysztof Gosztyła
  35. Podcast kultura/popkultura Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski Kuba Wojewódzki, Piotr Kędzierski NEWONCE RADIO
  36. Podcast wiadomości, wydarzenia, polityka Stan po Burzy Agnieszka Burzyńska, Andrzej Stankiewicz ONET.PL
  37. Podcast nowe technologie Porozmawiajmy o IT Krzysztof Kempiński
  38. Podcast biznes Przedsiębiorcy z wyboru Paweł Badura, Piotr Łysko, Mateusz Maik, Mariusz Malicki, Michał Kucharski https://fb.watch/2FmSfYCnfu/
  39. Podcastowe rozmowy 1 na 1 Imponderabilia Karol Paciorek https://fb.watch/2Fn1YjlfXK/
  40. Podcast sport 2AngryMen ft. Kapica & Święcicki Filip Kapica Mateusz Święcicki NEWONCE RADIO
  41. Podcast story Słuchowisko Justyna Mazur
  42. Podcast Talk show Dwóch typów podcast Jakub „Gargamel” Chuptyś, Bartek Sitek https://fb.watch/2FnuhAnkxm/
  43. Podcast roku „Tu Okuniewska” Joanna Okuniewska https://fb.watch/2Fnnfergmt/