Mick Jagger założył firmę produkującą podcasty!


Najpierw Spotify, bazujące wcześniej tylko na muzyce, zainwestowało setki milionów dolarów w podcasty. Google ogłosiło, że treści z nich będą się wyświetlały jako pierwsze w wyszukiwarce. Apple podcast zaczęło już wyszukiwać treści nagrane w podcastach, a teraz sam Mick Jagger założył Jagger’s Rainy Day Podcasts. 

Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że rok 2020 będzie rokiem podcastów ? My nie i dlatego już wkrótce poznacie podcasty nominowane do nagrody „Best Stream Awards”! 

Warner Bros podpisał już umowę z firmą Micka na produkcję siedmiu serii podcastów. Mają wśród nich być też te nazywane podcastami narracyjnymi czyli znane nam z czasów przed internetowych słuchowiska.

„Wszystko zaczyna się od słowa”, powiedział Jagger w swoim oświadczeniu. „Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Warner Bros. w celu stworzenia środowiska, w którym najlepsi twórcy mogą realizować swoje pasje z maksymalną swobodą twórczą”.

Warner Bros Digital Networks będzie zarządzać biznesem i strategią leżącą u podstaw umowy, a Mick i jego team będą mogli się skupić tylko na kreacji.

Mick Jagger ma już za sobą sukcesy produkcyjne. Jego spółka Jagged Films wyprodukowała m.in. serial „Vinyl” dla HBO czy film dokumentalny o historii The Rolling Stones  „Shine a Light” w reżyserii Martina Scorsese. 

Trzymamy kciuki za nowy biznes Micka i liczymy, że w przyszłym roku jego podcasty dostaną nominacje do nagród „Best Stream Awards”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.