„Wiedźmin” nr 1 w streamingu na świecie !


Serial „Wiedźmin” Netflixa pobił „Mandoloriana” Disney + i był najczęściej oglądanym serialem w USA w ostatnim tygodniu 2019. Nie tylko na platformach streamingowych ale wyprzedził też największe hity telewizyjne spychając na drugie miejsce klasyk klasyków czyli show  „Saturday Night Live” sieci NBC !

„Polscy fani fantasy i fani RPG od dawna znają moc serii Wiedźmin, ale teraz naprawdę widzimy, jak daleko może się posunąć ta mroczna fantazja.” donosi prestiżowy Forbes a wraz z nim największe światowe media informacje o sukcesie Wiedźmina zaczynają od słów „polska fantazy”, „polska literatura”, „historia polskiego pisarza” czy „Polacy fani fantazy z największą wyobraźnią na świecie”. Jednym tchem wymienia się też znowu sukcesy polskiego producenta serii kultowych i hitowych gier „The Witcher” – firmę CD Projekt Red bo to jej fabuła gier zdefiniowała też serial Netflixa. Jednym z producentów serialu opartego na książkach Andrzeja Sapkowskiego był Tomasz Bagiński, nominowany do Oskara za film „Katedra”, a rolę rycerza Laszlo zagrał Maciej Musiał.

Nowy raport Parrot Analytics wskazuje, że „Wiedźmin” pokonując „Mandalorian” stał się najbardziej pożądanym serialem w streamingu na świecie i to w kilka dni pomiędzy 22 – 28 grudnia 2019. To kolejny przykład jak bardzo gusta widzów rozmijają się z opiniami recenzentów dlatego też na naszym festiwalu obok członków Akademii Best Stream Awards nagrody przyznawać będą widzowie.

Ciekawe ile nominacji do Best Stream Awards 2020 zdobędzie serial „Wiedźmin” ?

Zobacz raport Content demand across all television platforms in the U.S. (22 – 28 December, 2019) Parrot Analytics pokazujący hitowe seriale telewizyjne w USA

A tutaj ranking najpopularniejszych seriali platform streamingowych w USA

Kliknij i zobacz TOP 10 seriali w Polsce w głosowaniu widzów vloga jakbyniepaczec

Główny zwiastun serialu


Serial do obejrzenia legalnie oczywiście tylko na platformie NETFLIX

Rozmowa z Tomkiem Bagińskim – polskim Producentem serialu

Możesz obserwować Tomka Bagińskiego na FB

10 faktów o serialu, których możesz nie znaćI kolejne 10 faktów 

Milion osób zobaczyło w kilka dni wywiad Kaji Szafrańskiej z Joey Batey – serialowy Jaskier

Poznajcie Geralta z Rivii

Henry Cavill jest oczywiście na FB

Poznajcie Yennefer

Anya Chalotra ma swój profil na Instagramie

Wybrane recenzje serialu

Gra w związku z premierą serialu bije kolejne rekordy popularności w streamingu

W Polsce odbyła się specjalna premiera serialu

Soundtrack z serialu


0 odpowiedzi na “„Wiedźmin” nr 1 w streamingu na świecie !”

  1. […] Pod egidą vloga @Jakbyniepaczec odbyło się kolejny raz głosowanie na najlepsze seriale roku. Są już wyniki! Sprawdźcie, jak i dlaczego głosowali fani tego vloga. Kaja Szafrańska opowiada też o tym, jak zmieniał się rynek seriali w streamingu w roku 2019, wspomina o największych rozczarowaniach, niespodziankach i prognozach. Trwa wyścig platform i producentów. Czy ilość przekłada się na jakość? Masowo na pewno nie, ale na świecie był to rok seriali wybitnych. UWAGA – ten ranking powstał jeszcze przed premierą Wiedźmina więc… Kliknij i dowiedz się jakie seriale były najpopularniejsze w USA w ostatnim tygodniu 2019 […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.