TOP polskich podcastów Spotify 2019


Podcasty były odkryciem platformy Spotify tego roku zmieniając ją z aplikacji muzycznej na szeroko pojęte audio. Prognozujemy, że w 2020 w Spotify pojawią się też ekskluzywne podcasty i audiobooki realizowane tylko dla tej platformy. Ten rok w ogóle był rokiem podcastów w Polsce i dlatego powstał pierwszy top polskich podcastów Spotify.

Jest już ich kilka tysięcy i zapowiada się podobny rozwój jak, kilka lat temu, kanałów na YouTube z tym, że w przypadku podcastów dzieje się to zdecydowanie szybciej i słuchacze są też bardziej zaangażowani.

Top polskich podcastów nie odzwierciedla tego jak wiele treści można w nich odnaleźć. Dobrych polskich podcastów jest w tej chwili kilkaset a wszystkich ponad 4 tysiące i ta liczba rośnie każdego dnia.

Według badań Nielsen przeprowadzonych na zlecenie Storytel Polska w październiku 2018 roku znajomość samego terminu „podcast” zadeklarowała niespełna połowa internautów w wieku 19-49 (45%). W USA w 2018 roku świadomość zjawiska jest już znacznie większa (63% w 2018r. vs 45% w 2011 r., The Podcast Consumer 2018, Edison Research). Co piąty polski internauta w wieku 19-49 deklaruje, że słucha podcastów, co oznacza, że użytkownicy podcastów to w Polsce dziś kilka milionów osób. Spośród badanych, 12% deklaruje, że przesłuchało przynajmniej jeden podcast w ostatnim miesiącu, a 7% wskazuje, że słuchało podcastu w ostatnim tygodniu. Dla porównania w Stanach Zjednoczonych podcastów słucha już co czwarty Amerykanin w wieku 12+ (73 mln według danych Edison Research).

TOP PODCASTY SPOTIFY POLSKA 2019

1. Dwóch Typów Podcast

2. Kryminatorium

3. Karol Paciorek

4. Tu Okuniewska

5. Ja i moje przyjaciółki idiotki

Kliknij i poznaj Top Artystów Spotify Polska 2019

31 stycznia 2019 natomiast lista najpopularniejszych podcastów Spotify prezentuje się następująco :

1. Tu Okuniewska
2. Dwóch typów podcast
3. Kryminatorium
4. Karol Paciorek
5. Ja i moje przyjaciółki idiotki
6. Rock i Borys

7. Piąte: nie zabijaj

Autorkę podcastu Justynę Mazur możecie obserwować na FB

8. Adam i Adam

9. Rozmowy: Wojewódzki&Kędzierski

Kliknij i posłuchaj wszystkich podcastów „Rozmowy: Wojewódzki&Kędzierski”

Kliknij i słuchaj newonce Radio w streamingu

10. 7 metrów pod ziemią


0 odpowiedzi na “TOP polskich podcastów Spotify 2019”

  1. […] Możecie zobaczyć i posłuchać zwiastuny, recenzje i ścieżki dźwiękowe a nawet podcasty wszystkich seriali, które znalazły się w TOP 2019 vloga @jakbyniepaczec. Wrzucamy je w dowolnej kolejności odsyłając Was do obejrzenia całego odcinka, z którego dowiecie się jaka była ???? Kliknij i obserwuj Jakbyniepaczec na FB Kliknij i poznaj TOP 2019 polskich podcastów na Spotify […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.