Podcasty newonce.radio z rekordową słuchalnością


Padła rekordowa liczba 400 000 odtworzeń podcastów wyprodukowanych przez newonce.radio w ciągu miesiąca (listopad 2019). Stacja jest jednym z największych dostawców treści audio w Polsce.

O tym, że zainteresowanie podcastami cały czas rośnie, pisaliśmy tutaj.

Newonce.radio podało, że w ubiegłym miesiącu ponad 400 000 razy odtworzono podcasty wyprodukowane przez stację – zarówno na newonce.radio, jak i w sześciu serwisach streamingowych: Spotify, Tidal, Apple Podcasts, Mixcloud, Stitcher, TuneIn. Dwie audycje stacji, tj. „Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski” oraz „2AngryMen” Mateusza Święcickiego i Filipa Kapicy od początku emisji są na liście najpopularniejszych podcastów Spotify.

Gloryfikujemy podcasty, bo w przebodźcowanym internecie z jednej strony dają konkretną, pogłębioną informację, z drugiej nie zabierają całej uwagi jak wideo. Darmowe „audio on demand” daje możliwość sięgania po ulubione programy, kiedy się chce i gdzie się chce – mówi Bartek Czarkowski, dyrektor programowy newonce.radio.

Wzrost zainteresowania podcastami staje się także poszerzeniem przestrzeni do reklamowania produktów. Do tej pory newonce.radio współpracowało na tym obszarze m.in. z BNP Paribas, Coca-Cola, Converse, Dell, H&M, Levi’s, New Balance, Reebok Classic, Samsung, Żywiec.

Źródło: Wirtualne Media


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.