Cyfrowy Polsat i Discovery z TVN tworzą wspólną platformę streamingową


Cyfrowy Polsat i Discovery Communications Europe Ltd. z TVN podpisały umowę joint-venture, której głównym celem jest uruchomienie platformy streamingowej OTT. W ofercie polskie filmy, seriale i programy.

Przedstawiciele Cyfrowego Polsatu i Discovery zapewniają, że wspólny projekt wpisuje się w strategię międzynarodową obydwu firm i może stać się realną konkurencją dla międzynarodowych serwisów streamingowych.

– Wierzymy, że właśnie teraz jest najlepszy moment, aby nadawcy telewizyjni tworzyli wspólnie produkty odpowiadające na potrzeby konsumentów – wyjaśnia w komunikacie  Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery w regionie EMEA.

Nowa platforma będzie oferować polskie filmy, seriale, dokumenty, programy sportowe i rozrywkowe. Znajdą się na niej zarówno lokalne produkcje TVN, Polsatu, kontent zakupiony u zewnętrznych producentów, jak i produkcje własne (realizowane przez nowy podmiot).

W komunikacie giełdowy Cyfrowy Polsat poinformował, że obaj nadawcy zapewnią wspólnemu podmiotowi po maksymalnie 30 mln zł początkowego finansowania. Na razie spółkę założył Cyfrowy Polsat, a po uzyskaniu zgody UOKiK-u Discovery przejmie 50 proc. jej udziałów.

Według modelu biznesowego każdy internauta będzie miał otwarty i powszechny dostęp do serwisu. Platforma ma być otwarta również na współpracę z różnymi dostawcami treści. Przedsięwzięcie dwóch konkurencyjnych dotychczas stacji zostanie uruchomione po uzyskaniu zgody regulatora. Początkowo będą oferowane usługi AVOD, w dalszej kolejności planowane jest włączenie usług w modelu SVOD.

Platformy Player.pl (należąca do TVN Discovery Polska) i Ipla.tv (należąca do Cyfrowego Polsatu) mają pozostać dostępne dla widzów, a ich przyszły kształt będzie określony w najbliższym czasie.

Więcej w Wirtualne Media.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.