Współdzielisz konto Netflix? Za niedługo może być z tym problem


Przedstawiciele Netfliksa poinformowali, że szukają rozwiązania problemu współdzielenia kont. Największym kłopotem dla serwisu są sytuacje, gdy hasła są udostępniane rodzinie i przyjaciołom, z którymi subskrybenci płacący abonament nie mieszkają.

Jak czytamy w Wirtualnych Mediach, Greg Peters, dyrektor ds. produktu Netfliksa, przyznał, że w zespole menadżerów trwają narady, jak poradzić sobie z problemem udostępniania przez subskrybentów haseł do swojego konta (opcja dostępna w droższych pakietach, która umożliwia oglądanie treści na więcej niż jednym urządzeniu) osobom niebędącym członkami jednego gospodarstwa domowego. Chodzi tu np. o współdzielenie konta z rodziną/znajomymi z różnych miast.

W wywiadzie udzielonym w związku z publikacją wyników finansowych za III kwartał, Peters zapewnił, że rozwiązanie, nad którym pracują, ma nie zaszkodzić abonentom, którzy płacą za subskrypcję, a jednocześnie zachęcić do zakładania własnych kont osoby, które do tej pory korzystały z Netfliksa wbrew regulaminowi (poza jednym gospodarstwem domowym).

Jest prawdopodobieństwo, że w związku z tym zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia. Jak podaje firma analityczna Magid aż 35 proc. osób z pokolenia millenialsów w USA współdzieli dostęp do platform streamingowych.

Czytaj więcej na: wirtualnemedia.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.