„Katolicki Netflix” ruszy wiosną 2020


Wiosną przyszłego roku ma wystartować firmowana przez Watykan platforma streamingowa wideo – VatiVision. W jej ofercie mają znaleźć się filmy fabularne, dokumentalne i inne treści o tematyce religijnej, artystycznej i kulturalnej, inspirowane wartościami chrześcijańskimi. 

Planowany na wiosnę 2020 serwis będzie mieć w ofercie nie tylko znane już filmy czy programy. Na potrzeby VatiVision rozpoczęto również produkcję 50 oryginalnych tytułów, które będą dostępne na platformie.

Współpracę partnerską z nowo powstającym serwisem potwierdziły RAI, Discovery oraz SKY.

Na razie nie wiadomo, czy watykański serwis będzie dostępny za darmo czy będzie wymagał płatnej subskrypcji jak w przypadku największych platform streamingu wideo. Nie poinformowano także, w jakich krajach będzie dostępny w pierwszej kolejności.

Platforma tworzona jest przez dwie firmy – Officina della Comunicazione, która ma 75 proc. udziałów w VatiVision oraz Vetrya posiadająca pozostałe 25 proc. Jak podają Wirtualne Media, Officina della Comunicazione to firma produkcyjna mająca na koncie wieloletnią współpracę z watykańską telewizją CTV, z kolei Vetrya jest spółką zajmującą się tworzeniem platform cyfrowych.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/watykan-serwis-streamingowy-vativision-oferta-jakie-filmy-ceny-jak-ogladac


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.